adidas AlphaBOUNCE Beyond Wozniacki

0
33adidas Running ги претстави новите AlphaBOUNCE Beyond патики за трчање, силуета наменета за спортистите кои ги поместуваат споствените граници.
Спојот на прогресивен дизајн, водечка функционалност и естетика, оваа силуета ја прави совршен избор за спортисти кои ја доминираат играта и за кои трчањето е алатка за тренинг за да станат најдобри во своето поле. За да го одбележи ова и предизвика алфа спортистите да инкорпорираат повеќе трчање во своите тренинзи за дa добијат предност над своите конкуренти, Adidas Running ја создаде кампањата „Run The Game“. Во кампањата учествуваат најелитните спортисти на adidas помеѓу кои се фудбалерот на Real Madrid Gareth Bale и светската број 1 тенисерка Caroline Wozniacki.
Создадени за моќ, брзина и кондиционен тренинг, во AlphaBOUNCE Beyond моделите се инкорпорирани најиновативните технологии и материјали на adidas кои искомбинирани ги даваат трите главни бенефити за спортистите: прилагоденост на стапало, чувство и транзиција.

Совршената прилагоденост на стапалото е овозможено благодарение на материјал без шевови кој дише и е дизајниран со помош на Aramis технологијата. Изработката обезбедува динамична поддршка и стабилност при линеарни движења, но и при нагли движења во повеќе правци.
Новите модели adidas AlphaBOUNCE се достапни во мултибренд продавниците на Sport Vision и online.

Nguồn: https://dantrionline.com.vn

Xem thêm bài viết khác: https://dantrionline.com.vn/lam-dep/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here